Keukenhof weer open: 'goed voor het brein'

Keukenhof weer open: 'goed voor het brein'

De lente is officieel van start gegaan: Keukenhof is weer open! De aankomende weken zullen meer dan een miljoen mensen vanuit de hele wereld Keukenhof bezoeken. Dit is niet alleen een leuk uitje, maar blijkt ook goed te zijn voor het brein.

Tijdens de opening voor genodigden op 18 maart jl. nam professor dr. Erik Scherder, hoogleraar neuropsychologie de zaal mee in een interessant college over het effect van bloemen op het menselijk brein. Uit uitgebreid onderzoek is gebleken dat wandelen in een natuurlijke omgeving een positief effect heeft op cognitieve functies. Daarnaast werkt het kijken naar bloemen stress verminderend. Beide dingen komen mooi samen in Keukenhof. "Het is begrijpelijk dat uit de studies blijkt dat je meer tot ontspanning komt, je bloeddruk daalt en je minder stressgevoel ervaart wanneer je in een omgeving zoals Keukenhof wandelt," vertelt professor Scherder. Hij vervolgt: "Zeker in tijden zoals nu, waarin het stressniveau vaak hoog is, is het fijn om zo’n plek tot je beschikking te hebben zoals wij in Nederland."

De officiële openingshandeling werd verricht bij het nieuwe entreegebouw bij parkeerplaats 2, door algemeen directeur Sandra Bechtholt. Om de bezoekers beter te spreiden is er een tweede entreegebouw. Bij de bouw, maar ook bij het gebruik van de faciliteiten, wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met duurzaamheid. Zo worden de toiletten in dit gebouw doorgespoeld met opgevangen regenwater.

Keukenhof is in 2025 geopend van 20 maart tot en met 11 mei. In het historische park van 32 hectaren zijn in totaal weer zo’n zeven miljoen bloeiende tulpen, hyacinten, narcissen en andere bolgewassen te bewonderen. Daarnaast leveren zo’n zeshonderd kwekers bloemen en planten als onderdeel van de bloemenshows in de paviljoens. Tickets zijn verkrijgbaar via www.keukenhof.nl.

Bron:

Deel artikel