Capaciteit daalt tot 40% bij systeemuitval na hack

Capaciteit daalt tot 40% bij systeemuitval na hack

Emile Aleman, functioneel beheerder bij Levoplant, is al 7 jaar werkzaam bij de orchideeënkwekerij met inmiddels 5 vestigingen. Als aanspreekpunt voor IT, data en cybersecurity ziet hij de digitalisering in rap tempo toenemen. Van analoge robots naar slimme schermen die je op afstand kunt bedienen - alles wordt geautomatiseerd. Dat levert enorme efficiëntie op, maar brengt ook risico's met zich mee.

"IT en data zijn cruciaal voor ons bedrijf," legt Emile uit. "Als onze systemen uitvallen door bijvoorbeeld een hack, gaan we van 100% productiecapaciteit naar ongeveer 40%. Dat betekent direct klanten afbellen over leveringen die niet door kunnen gaan. Dit zal voor andere grote kwekers niet anders zijn. Dit wil je als bedrijf altijd voorkomen."

Beveiligingseisen
Levoplant neemt daarom cybersecurity zeer serieus. Ze hebben twee-factor authenticatie (2FA) verplicht gesteld voor alle accounts en hanteren een strikt wachtwoordbeleid. “Waar 2FA een paar jaar geleden nog als extra moeite werd gezien, is het inmiddels een basismaatregel die iedere organisatie moet hebben. Wij hebben deze gelukkig al een aantal jaar. We merken dat steeds meer bedrijven dit als normaal beschouwen, wat een goede ontwikkeling is.” Voor bedrijfsgegevens op mobiele apparaten is een speciale app protection policy ingesteld. "Als je bedrijfsmail op je privételefoon wilt hebben, moet je device aan onze beveiligingseisen voldoen” vertelt Emile. Ook heeft Levoplant netwerksegmentatie doorgevoerd om systemen te isoleren en zo minder kwetsbaar te maken. Gaat er ergens iets mis, zijn andere netwerken niet direct in gevaar. Ook wordt er een boekhoudprogramma gebruikt met automatische controle van facturen en bankrekeningnummers. Dit om te voorkomen dat er geld naar een verkeerd bankrekeningnummer wordt overgemaakt, bijvoorbeeld als er een phisingmail binnenkomt met een nieuw bankrekeningnummer van een leverancier.

Lees hier verder

Bron: Royal FloraHolland

Deel artikel