Laat resten van middelen ook in 2025 weer ophalen

Laat resten van middelen ook in 2025 weer ophalen

Na de succesvolle inzamelcampagne van 2024 bereidt Stichting Opruiming Restanten en Lege verpakkingen in de land en tuinbouw (STORL) een nieuwe campagne voor 2025 voor. Komend najaar worden alle resten in heel Nederland weer opgehaald. Je kunt je nu aanmelden als je een STORL-account hebt.

Voor een goede waterkwaliteit is het belangrijk dat je kassen lekvrij zijn. Maar zorgvuldig omgaan met gewasbeschermingsmiddelen is minstens zo belangrijk. Dat begint bij de juiste toepassing volgens het etiket. Het afvoeren van restanten van gewasbeschermingsmiddelen en verpakkingen is eveneens een belangrijk aandachtspunt.

Er kunnen verschillende redenen zijn waarom er restanten van middelen in de gewasbeschermingsmiddelenkast staan, bijvoorbeeld:

  • Een overstap op een andere teelt.
  • Een overname van een andere kwekerij. In de gewasbeschermingsmiddelenkas van het overgenomen bedrijf kunnen, bewust of onbewust, middelen voor de nieuwe teelt staan die niet zijn toegelaten.
  • Soms vervallen er toelatingen voor middelen. Daardoor mag je die na een opgebruiktermijn niet meer gebruiken.
  • Je kunt twijfelen aan de werkzaamheid van een middel, bijvoorbeeld omdat de temperatuur in de gewasbeschermingsmiddelenkast onder het vriespunt is geweest.

In bovenstaande gevallen moet je de restanten verantwoord afvoeren. Wil je weten hoe STORL restanten inzamelt of wil je je alvast aanmelden? Klik dan hier.

 

Bron: Glastuinbouw Nederland

Deel artikel