Geslaagde eerste editie VersPodium bij Zuidkoop

Geslaagde eerste editie VersPodium bij Zuidkoop

Vorige week was de aftrap van VersPodium bij Zuidkoop Natural Projects in De Lier. Het thema was creativiteit en Rick Klaaijsen sprak hier als De Verhalen Gast. Hij nam de aanwezigen mee naar de basis van creativiteit; Iedereen is volgens Rick op een bepaalde manier creatief. Wacht niet op inspiratie maar start gewoon. Doen! Durf te spelen! Als je iets nieuws wilt creëren dan moet je naar het onbekende toe.

Dat laat organisator Maurice Wubben op LinkedIn weten. Hij is samen met Wilma van den Oever initiatiefnemer van VersPodium.

Rick haalt ook inspiratie uit uitheemse volken. Zij vragen de natuur om een vruchtbare bodem en hebben respect voor zaden. Zien de waarde. Als de bedding goed is, dan ontspruit het zaadje uit de bodem. Maar dan moet de bedding ook wel goed zijn; de omstandigheden..., de randvoorwaarden om iets moois te laten ontstaan.
90% van de bedrijven heeft kernwaarden, en slechts 14% van de medewerkers voelt zich betrokken bij die kernwaarden. Daar markeert de inbedding van die kernwaarden. Waren de medewerkers wel voldoende betrokken bij het proces van het ontstaan van die waarden?

Tweede spreker was Daniëlle Bruin van Bejo. Hun motto is 'samen voor de lange termijn'. Bejo veredelt een grote diversiteit een vollegrondsgroenten, en Danielle nam de biet als voorbeeld. In de keten heeft Bejo te maken met de teler, verwerker, handelaar, retail en consumenenet met allemaal hun eigen wensen. Om aan al deze wensen tegemoet te komen bij de ontwikkeling van nieuwe rassen of komt de nodige creativiteit kijken bij de veredeling en selectie daarvan. Dit proces levert een smaakprofiel en unique selling point op.

Voor de biet ontwikkelde Bejo specifieke varianten met kleurtjes, maar ook met gezondheidsvoordelen in de vorm van superfood. Story telling hoort daar bij met ook de visuele marketing. Echter ontwikkelingen als de bietenburger, en het (vegetarische) Bietstuk dat rond de feestdagen door partijen werd geïntroduceerd, zijn voorbeelden die door creatief durven denken, slagen!

Natalie Zuidgeest sprak namens Zuidkoop over het bedrijfsonderdeel "Projects' waarmee zij o.a. op beurzen en tentoonstellingen mooie presentaties voor een scala aan klanten in de vershoek realiseert. Basiswaarden voor Zuidkoop in hun werk zijn; doe wat je zegt, zet de vele kennis en langdurige ervaring die er is in het bedrijf en laat de 'magic' het werk doen. Creëer! Echter om doelen op de beurs te bereiken is informatie van de klant nodig. De ziel en waarden van het bedrijf moet je kennen. En het meeste leer en zie je tussen de woorden door. Vervolgens ontstaat er een verhaallijn. En aan deze lijn wordt vervolgens een standontwerp vastgeknoopt. De stand moet door bezoekers worden gelezen als een krant. Maar ook zaken als ligging op de beursvloer en routing binnen de stand spelen een rol. De uiteindelijke boodschap van Natalie; hoe beter de input door de klant, des te beter kan Zuidkoop haar creativiteit stoppen in een verrassend concept.

Het volgende VersPodium vindt op 6 mei plaats bij BelOrta.

Bron:

Deel artikel